W poniższym wpisie dowiesz się czym jest dofinansowanie Czyste Powietrze oraz jakie kryteria musisz spełnić, aby móc skorzystać z programu. Przedstawimy Ci również nasz darmowy kalkulator, który pozwoli Ci sprawdzić czy kwalifikujesz się do dofinansowania.

Co to jest dofinansowanie Czyste Powietrze?

Program "Czyste Powietrze" to inicjatywa rządowa w Polsce, mająca na celu poprawę jakości powietrza poprzez finansowe wspieranie działań indywidualnych gospodarstw domowych w zakresie wymiany starych źródeł ciepła, termomodernizacji budynków, a także instalacji systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Dofinansowanie to obejmuje między innymi:

  • 1. Wymianę starych kotłów: Dofinansowanie na zakup i montaż nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych źródeł ciepła.
  • 2. Termomodernizację budynków: Dotacje na prace związane z ociepleniem domów, wymianą okien i drzwi na bardziej energooszczędne, co przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji.
  • 3. Instalacje OZE (Odnawialne Źródła Energii): Wsparcie finansowe na instalacje, takie jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła, które pozwalają na korzystanie z energii odnawialnej.

Jakie są kryteria wymagane do uzyskania dofinansowania Czyste Powietrze?

Dotacje w programie "Czyste Powietrze 3.0" są podzielone na trzy poziomy dochodowe:

  1. Podstawowy poziom dofinansowania, dla rocznego progu dochodowego nie przekraczającego 135 000 zł (wcześniej 100 000 zł).
  2. Podwyższony poziom dofinansowania, dla miesięcznego progu dochodowego w gospodarstwie wieloosobowym zwiększonego z 1 564 zł do 1 894 zł na osobę oraz w gospodarstwie jednoosobowym zwiększonego z 2 189 zł do 2 651 zł.
  3. Najwyższy poziom dofinansowania, dla miesięcznego progu dochodowego w gospodarstwie wieloosobowym zwiększonego z 900 zł do 1 090 zł na osobę oraz w gospodarstwie jednoosobowym zwiększonego z 1 260 zł do 1 526 zł.

Darmowy kalkulator oceny kwalifikacji do dofinansowania Czyste Powietrze

Stworzyliśmy dla Ciebie darmowy kalkulator, za pomocą którego łatwo wstępnie ocenisz czy kwalifikujesz się do dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

Aby skorzystać z kalkulatora musisz podać:

  • 1. zakres planowanych usprawnień
  • 2. orientacyjny dochód gospodarstwa domowego - jest niezbędnym kryterium do oceny kwalifikacji do dofinansowania
  • 3. liczbę osób w gospodarstwie domowym
  • 4. Twoje dane kontaktowe

Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

Podziel się artykułem na social media: