Pracujemy przez 7 dni w tygodniu. Działamy w całej Polsce 🇵🇱

Wraz z audytem otrzymasz wszystkie dokumenty niezbędne do bezproblemowego uzyskania dofinansowania (takie jak dokument podsumowujący audyt czy symulacja zysków energetycznych).

Jak wygląda zamówienie audytu energetycznego?

Zamów online:

1. Wypełnij formularz

W formularzu zapytamy Cię o najważniejsze dane na temat obiektu objętego audytem.

Zamów online:

2. Akceptacja oferty

Po akceptacji oferty i dokonaniu płatności zaliczki przystąpimy do realizacji audytu.

Zamów online:

3. Rozmowa z audytorem

Nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i który ustali wszystkie niezbędne szczegóły potrzebne do wykonania audytu (w tym preferowane warianty modernizacji).

Zamów online:

4. Zebranie szczegółowych informacji

W zależności od stopnia skomplikowania Twojego audytu zbierzemy komplet informacji potrzebny do jego rzetelnego wykonania.

Zamów online:

5. Wykonanie audytu energetycznego

W tym etapie audytor wykona wszystkie niezbędne obliczenia oraz przygotuje Twój audyt energetyczny.

Zamów online:

6. Dostarczenie i omówienie audytu

Audyt prześlemy Ci w formie elektronicznej oraz dokładnie omówimy z Tobą wszystkie najważniejsze informacje oraz wskaźniki w nim zawarte.

620+
Zadowolonych klientów
760+
Zrealizowanych audytów energetycznych
6 dni
Średni czas realizacji zamówienia
4.9/5
Ocena klientów na Facebooku oraz Google.

Formularz audytu energetycznego:

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów audytu energetycznego.

Twoje dane informacyjne
Dane adresowe nieruchomości
Podstawowe dane nieruchomości
Planowane usprawnienia:
(Opcjonalnie) Załącz następujące pliki:

Masz więcej załączników? Dodaj je klikając jeszcze raz w przycisk wgrywania.

Maksymalny rozmiar pliku wynosi 15 MB. Akceptowane formaty plików: .jpg, .png, .pdf

Oświadczenia

Dlaczego potrzebujesz audytu energetycznego?

audyt kredyt ekologiczny energetyczne

Składasz wniosek o kredyt ekologiczny z dopłatą BGK

Kredyt ekologiczny z dopłatą BGK to forma wsparcia finansowego dla firm planujących modernizację swojej infrastruktury, takiej jak budynki, maszyny i urządzenia. Warunkiem uzyskania dotacji jest osiągnięcie co najmniej 30% redukcji zużycia energii pierwotnej. W ramach procedury aplikacyjnej przedsiębiorstwo zobowiązane jest przeprowadzić audyt energetyczny dotyczący planowanego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, który może być zlecony specjalistycznej firmie, takiej jak Audytomat.

Uzyskaj nawet 80% dofinansowania

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości od 25% do 80%, w zależności od rodzaju wydatku, wielkości przedsiębiorstwa oraz lokalizacji inwestycji. Przedsiębiorstwa mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne audytorów energetycznych podczas składania i obsługi wniosku. Wartość inwestycji, ustalona na podstawie przeprowadzonego audytu, zostanie pomniejszona o koszt samego audytu.

Jakie działania podlegają kredytowi ekologicznemu?

Działania modernizacyjne obejmują między innymi: termomodernizację budynku (ocieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej), modernizację źródła ciepła i systemu grzewczego, na przykład poprzez zastosowanie pompy ciepła lub kotła na biomasę, modernizację źródeł chłodu, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii lub bez, wymianę maszyn i urządzeń oraz modernizację linii produkcyjnej, a także ograniczenie strat ciepła i chłodu. Kredyt Ekologiczny może być przeznaczony na przedsięwzięcia związane z energooszczędnością lub zmianą źródeł wykorzystywanej energii na bardziej ekologiczne.

Jakie są wymogi kredytu ekologicznego?

Zakres projektu, który może być sfinansowany przez kredyt ekologiczny, jest określany na podstawie sporządzonego audytu. Jeśli wyniki audytu wykażą potrzebę termomodernizacji budynku, wymiany maszyn i urządzeń na bardziej energooszczędne, lub zakupu instalacji OZE produkujących energię wyłącznie na potrzeby Twojej firmy, konieczne będzie przygotowanie wniosku zgodnie z wymogami konkursowymi. Niezależnie od rodzaju projektu, wymagane jest osiągnięcie co najmniej 30% oszczędności energii pierwotnej w wyniku jego realizacji. Wysokość możliwego dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa, określanej jako mikroprzedsiębiorstwo, małe, średnie, small mid-cap lub mid-cap. Zgodnie z „Mapą pomocy regionalnej” poziom dofinansowania dla przedsiębiorstw small mid-cap lub mid-cap, klasyfikowanych jako „duże” przedsiębiorstwa, jest procentowo taki sam.

Audytomat - O nas

Aktualne świadectwo energetyczne jest nie tylko wymogiem prawnym, ale także krokiem ku bardziej zrównoważonemu życiu.W Audytomacie rozumiemy znaczenie tych dokumentów i oferujemy kompleksowe usługi obejmujące wykonanie świadectwa energetycznego . Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu gwarantujemy nie tylko spełnienie formalności, ale także rzetelną analizę i doradztwo, które mogą przynieść realne oszczędności.

Wszechstronna i wykształcona kadra

Nasz zespół składa się z ekspertów i inżynierów najlepszych polskich uczelni technicznych. Mamy doświadczenie w dziedzinach energetyki, budownictwa, nieruchomości oraz IT.

Produkt stworzony z myślą o klientach

W odpowiedzi na potrzeby rynku stworzyliśmy narzędzie, które pozwala wykonać świadectwo charakterystyki energetycznej nieruchomości oraz audyt energetyczny bez wychodzenia z domu.

Certyfikowani i doświadczeni Audytorzy

Wszyscy nasi audytorzy są wpisani do ministerialnego (MRiT) rejestru osób uprawnionych do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej oraz audytów energetycznych.

Ubezpieczenie OC - Twoje bezpieczeństwo

Wszyscy nasi audytorzy posiadają wymagane normami prawnymi ubezpieczenie OC. Przed każdą wysyłką sprawdzamy także jakość każdego stworzonego świadectwa i audytu.

Nasz zespół

tom

Tomek Ćwikliński

Certyfikowany Audytor / założyciel

Tomek jest inżynierem Energetyki Politechniki Warszawskiej. Jest jednym z naszych audytorów oraz specjalistą ds. energetyki. Na liście ministerialnej wpisany pod numerem 18999.

szymon

Szymon Pińkowski

Specjalista ds. nieruchomości / założyciel

Szymon rewitalizuje kamienice w centrum Poznania oraz jest specjalistą w dziedzinie konstrukcji oraz energooszczędności budynków.

fg

Filip Geppert

Certyfikowany audytor / założyciel

Filip ukończył Energetykę na Politechnice Warszawskiej. Obecnie specjalizuje się w energetyce oraz budowaniu rozwiązań IT w Audytomacie. Na liście ministerialnej wpisany pod numerem 23629.

O nas w mediach

Pytania i odpowiedzi - audyt kredyt ekologiczny dla działania FENG

Podsumowaliśmy dla Ciebie najważniejsze pytania, które klienci zadają przed zakupem audytu energetycznego dla kredytu ekologicznego dla działania FENG.

Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie?
Masz wątpliwości?
Zapraszamy do kontaktu!

Build On Data Sp. z o. o.

570 892 492

[email protected]

Twarda 44, 00-831 Warszawa

Tylne Chwaliszewo 23, 61-603 Poznań

Warunkiem koniecznym jest przeprowadzenie audytu energetycznego projektu termomodernizacyjnego, który potwierdzi poprawę efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie o co najmniej 30%. Właściciele mogą otrzymać dotację sięgającą nawet 70%. Kredyt ekologiczny z dopłatą BGK – to dotacja dla przedsiębiorstw, które chcą zmodernizować posiadaną infrastrukturę (np. budynki, maszyny i urządzenia). Efektem musi być ograniczenie zużycia energii pierwotnej o co najmniej 30 proc. W ramach wniosku przedsiębiorstwo musi wykonać audyt energetyczny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Nabór wniosków do kredytu ekologicznego będzie prowadzony w terminie od 25 kwietnia do 25 lipca 2024 r. oraz od 17 października do 30 grudnia 2024. Kredyt ekologiczny z dopłatą BGK – to dotacja dla przedsiębiorstw, które chcą zmodernizować posiadaną infrastrukturę (np. budynki, maszyny i urządzenia). Efektem musi być ograniczenie zużycia energii pierwotnej o co najmniej 30 proc. W ramach wniosku przedsiębiorstwo musi wykonać audyt energetyczny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Audyt energetycznego przedsiębiorstwa polega na gruntownym zbadaniu aktualnego zużycia wszystkich rodzajów energii w firmie. Po przeprowadzeniu audytu powstaje szczegółowy raport, który zawiera istotne zadania dotyczące optymalizacji procesów i infrastruktury w zakładzie.

Zdobycie takiej wiedzy pozwala przedsiębiorstwu na planowanie i wdrażanie zmian mających na celu lepsze wykorzystanie energii, co przekłada się na osiągnięcie oszczędności finansowych oraz poprawę w organizacji i funkcjonowaniu firmy.

Audyt energetyczny pełni praktyczną rolę jako skuteczne narzędzie prowadzące do poprawy wskaźników efektywności energetycznej zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, jak również w różnych instytucjach, takich jak szpitale, banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe, które posiadają rozległe kompleksy biurowe.
Audyt powinni także wykonać właściciele domów starający się o dofinansowanie w ramach programów takich jak "Czyste Powietrze".

W ramach dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE z dnia 25 października 2012 r. dotyczącej efektywności energetycznej, której często nazywa się dyrektywą EED (Energy Efficiency Directive), przedsiębiorstwa działające na terenie Unii Europejskiej są zobowiązane do regularnego przeprowadzania audytów energetycznych. Ta dyrektywa wprowadza również zmiany w dyrektywach 2009/125/WE i 2010/30/UE oraz uchyla dyrektywy 2004/8/WE i 2006/32/WE.
Audyt energetyczny powinien być przeprowadzany przez niezależnych ekspertów co 4 lata.

Koszt audytu energetycznego nie jest ustalony i może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak:
  • Liczba i stopień skomplikowania procesów związanych z zużyciem energii,
  • Rodzaje wykorzystywanych nośników energetycznych,
  • Rozmiar i złożoność infrastruktury,
  • Dostęp do informacji dotyczących pomiaru zużycia energii,
  • Wymagany poziom szczegółowości audytu,
  • Czas realizacji audytu.
  • Audyt energetyczny budynku może być wykonany przez uprawnionego audytora energetycznego lub doradcę energetycznego, który posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu budownictwa, instalacji elektrycznych oraz systemów ogrzewania i wentylacji. Dzięki bieżącemu śledzeniu najnowszych technologii i przepisów, audytor jest w stanie identyfikować problemy występujące w badanym budynku.
    Posiadanie szerokiej wiedzy dotyczącej niskoenergetycznych budynków pozwala na wprowadzanie optymalizacji, które przyczyniają się do obniżenia zużycia energii, jednocześnie utrzymując wysoki poziom komfortu dla użytkowników.

    Za zaniechanie przeprowadzenia audytu energetycznego grozi kara w wysokości do 5% przychodu osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

    Po wykonaniu audytu energetycznego przedsiębiorstwa należy zawiadomić Prezesa URE w terminie 30 dni od dnia przeprowadzenia audytu.
    Zawiadomienie należy przesłać na adres Urzędu Regulacji Energetyki, Departament Efektywności Energetycznej i Kogeneracji, 02-222 Warszawa, Al. Jerozolimskie 181, bądź złożyć bezpośrednio w Kancelarii Urzędu.

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.