Pracujemy przez 7 dni w tygodniu. Działamy w całej Polsce 🇵🇱
Jak wygląda zamówienie audytu energetycznego?
Formularz audytu energetycznego:
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów audytu energetycznego.
Masz więcej załączników? Dodaj je klikając jeszcze raz w przycisk wgrywania.
Maksymalny rozmiar pliku wynosi 15 MB. Akceptowane formaty plików: .jpg, .png, .pdf
Dlaczego potrzebujesz audytu energetycznego?
Audytomat - O nas
Aktualne świadectwo energetyczne jest nie tylko wymogiem prawnym, ale także krokiem ku bardziej zrównoważonemu życiu.W Audytomacie rozumiemy znaczenie tych dokumentów i oferujemy kompleksowe usługi obejmujące wykonanie świadectwa energetycznego . Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu gwarantujemy nie tylko spełnienie formalności, ale także rzetelną analizę i doradztwo, które mogą przynieść realne oszczędności.
Nasz zespół składa się z ekspertów i inżynierów najlepszych polskich uczelni technicznych. Mamy doświadczenie w dziedzinach energetyki, budownictwa, nieruchomości oraz IT.
W odpowiedzi na potrzeby rynku stworzyliśmy narzędzie, które pozwala wykonać świadectwo charakterystyki energetycznej nieruchomości oraz audyt energetyczny bez wychodzenia z domu.
Wszyscy nasi audytorzy są wpisani do ministerialnego (MRiT) rejestru osób uprawnionych do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej oraz audytów energetycznych.
Wszyscy nasi audytorzy posiadają wymagane normami prawnymi ubezpieczenie OC. Przed każdą wysyłką sprawdzamy także jakość każdego stworzonego świadectwa i audytu.
Nasz zespół
Tomek Ćwikliński
Certyfikowany Audytor / założyciel
Tomek jest inżynierem Energetyki Politechniki Warszawskiej. Jest jednym z naszych audytorów oraz specjalistą ds. energetyki. Na liście ministerialnej wpisany pod numerem 18999.
Szymon Pińkowski
Specjalista ds. nieruchomości / założyciel
Szymon rewitalizuje kamienice w centrum Poznania oraz jest specjalistą w dziedzinie konstrukcji oraz energooszczędności budynków.
Filip Geppert
Certyfikowany audytor / założyciel
Filip ukończył Energetykę na Politechnice Warszawskiej. Obecnie specjalizuje się w energetyce oraz budowaniu rozwiązań IT w Audytomacie. Na liście ministerialnej wpisany pod numerem 23629.
O nas w mediach
Pytania i odpowiedzi - audyt kredyt ekologiczny dla działania FENG
Podsumowaliśmy dla Ciebie najważniejsze pytania, które klienci zadają przed zakupem audytu energetycznego dla kredytu ekologicznego dla działania FENG.
Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie?
Masz wątpliwości?
Zapraszamy do kontaktu!
Build On Data Sp. z o. o.
Twarda 44, 00-831 Warszawa
Tylne Chwaliszewo 23, 61-603 Poznań
Warunkiem koniecznym jest przeprowadzenie audytu energetycznego projektu termomodernizacyjnego, który potwierdzi poprawę efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie o co najmniej 30%. Właściciele mogą otrzymać dotację sięgającą nawet 70%. Kredyt ekologiczny z dopłatą BGK – to dotacja dla przedsiębiorstw, które chcą zmodernizować posiadaną infrastrukturę (np. budynki, maszyny i urządzenia). Efektem musi być ograniczenie zużycia energii pierwotnej o co najmniej 30 proc. W ramach wniosku przedsiębiorstwo musi wykonać audyt energetyczny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.
Nabór wniosków do kredytu ekologicznego będzie prowadzony w terminie od 25 kwietnia do 25 lipca 2024 r. oraz od 17 października do 30 grudnia 2024. Kredyt ekologiczny z dopłatą BGK – to dotacja dla przedsiębiorstw, które chcą zmodernizować posiadaną infrastrukturę (np. budynki, maszyny i urządzenia). Efektem musi być ograniczenie zużycia energii pierwotnej o co najmniej 30 proc. W ramach wniosku przedsiębiorstwo musi wykonać audyt energetyczny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.
Zdobycie takiej wiedzy pozwala przedsiębiorstwu na planowanie i wdrażanie zmian mających na celu lepsze wykorzystanie energii, co przekłada się na osiągnięcie oszczędności finansowych oraz poprawę w organizacji i funkcjonowaniu firmy.
Audyt powinni także wykonać właściciele domów starający się o dofinansowanie w ramach programów takich jak "Czyste Powietrze".
Audyt energetyczny powinien być przeprowadzany przez niezależnych ekspertów co 4 lata.
Posiadanie szerokiej wiedzy dotyczącej niskoenergetycznych budynków pozwala na wprowadzanie optymalizacji, które przyczyniają się do obniżenia zużycia energii, jednocześnie utrzymując wysoki poziom komfortu dla użytkowników.
Zawiadomienie należy przesłać na adres Urzędu Regulacji Energetyki, Departament Efektywności Energetycznej i Kogeneracji, 02-222 Warszawa, Al. Jerozolimskie 181, bądź złożyć bezpośrednio w Kancelarii Urzędu.
Blog
Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.