Chcesz darmowo zweryfikować swoje świadectwo energetyczne? Skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów. Wszystkie szczegóły poniżej.
W poniższym wpisie dowiesz się czym jest wykaz osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej, jak wejść na stronę wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw, jak sprawdzić uprawnienia audytora wykonującego świadectwo energetyczne oraz dlaczego sprawdzenie audytora w rejestrze jest ważne.
wykaz osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych

Co to jest wykaz osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej?

Rejestr Osób Uprawnionych do Sporządzania Świadectw Charakterystyki Energetycznej jest to oficjalna lista osób, które posiadają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do oceny energetycznej budynków.

Rejestr jest niezwykle przydatny zarówno dla profesjonalistów w branży nieruchomości, jak i dla osób prywatnych. Jeśli planujesz sprzedaż, zakup, czy wynajem nieruchomości, świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem, którego będziesz potrzebować. Dzięki rejestrowi możesz łatwo znaleźć kwalifikowaną osobę, która sporządzi to świadectwo w sposób profesjonalny i zgodny z obowiązującymi przepisami.

Jak wejść na stronę wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw?

Strona centralnego rejestru znajduje się pod adresem:

https://rejestrcheb.mrit.gov.pl/rejestr-uprawnionych

Absolutnie nie korzystaj z innych stron w celu weryfikacji uprawnień Twojego audytora.

Jak sprawdzić uprawnienia audytora wykonującego świadectwo energetyczne?

Po wejściu na stronę internetową rejestru, możesz skorzystać z udostępnionych pól filtrujących:

  • 1. numer wpisu
  • 2. imię
  • 3. nazwisko
  • 4. data wpisu

Za ich pomocą sprawdź, czy audytor który będzie wykonywał Twoje świadectwo, jest wpisany do oficjalnego rejestru audytorów.

Dlaczego sprawdzenie audytora w wykazie jest ważne?

Zrozumienie roli i znaczenia rejestru jest kluczowe, ponieważ zapewnia ono, że świadectwa energetyczne są wydawane przez wiarygodne i kompetentne osoby. Na rynku pojawiło się wiele osób oferujących wykonanie świadectwa energetycznego. Niestety, nie wszyscy mają do tego uprawnienia, które wymagają określonych wymagań takich jak ukończenie kierunku technicznego studiów. Warto sprawdzić, czy audytor, którego chcemy zatrudnić, znajduje się na liście osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych. Świadectwo wystawione przez osobę do tego nie uprawnioną jest uznane za nieważne.

Zamów świadectwo energetyczne w serwisie Audytomat!

Audytomat oferuje wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej online w cenie od 259zł. Świadectwa wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami. Jeśli potrzebujesz świadectwa, zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą.

⭐ Zweryfikuj za darmo swoje świadectwo energetyczne! ⭐

Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

Podziel się artykułem na social media: