Program 'Pierwsze Mieszkanie' oferuje wsparcie w zakupie pierwszego domu lub mieszkania poprzez dopłaty do kredytu hipotecznego przy zakupie pierwszej nieruchomości.

Kalkulator kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie na Start

Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora kredytu dla młodych

Przeciętny miesięczny dochód osiągnięty łącznie przez osoby wchodzące w skład gospodarstwa kredytobiorcy w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy

Szczegóły Programu Bezpieczny Kredyt

Program umożliwia uzyskanie dopłat do kredytu hipotecznego z oprocentowaniem 2%. Program skierowany jest do osób do 45 roku życia, które nie posiadają i nie posiadały prawa własności do mieszkania lub domu.

  Jak skorzystać z programu

  Aby skorzystać z programu, należy odwiedzić bank uczestniczący w programie i złożyć wniosek. Lista banków dostępna jest na stronie Banku Gospodarki Krajowej. Wymagana jest zdolność kredytowa i spełnienie określonych warunków.

   Korzyści z programu Bezpieczny Kredyt 2%

   Program oferuje realne wsparcie w zakupie pierwszego mieszkania, zwiększając zdolność kredytową i minimalizując ryzyko wzrostu raty po okresie dopłat. Program zapewnia kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2% przez pierwsze 10 lat, z dopłatami rządowymi do odsetek. Obejmuje też Konta Mieszkaniowe z korzystnymi warunkami oszczędzania.

    Czym jest bezpieczny kredyt?

    Bezpieczny kredyt 2% to kredyt hipoteczny wspierany przez rząd, który pozwala zmniejszyć koszty kredytu poprzez rządowe dopłaty do odsetek. Dopłata obniża oprocentowanie do 2% przez pierwsze 10 lat kredytowania, co może przynieść oszczędności do około 100 000 zł na kredyt 300 000 zł na 30 lat. Mechanizm ten polega na kompensacji różnicy między rynkową stawką procentową a preferencyjną stawką 2%, co czyni spłatę bardziej przystępną finansowo.

     Konto mieszkaniowe w programie- czym jest?

     Konto Mieszkaniowe to specjalna forma oszczędności oferowana przez banki, przeznaczona na cele mieszkaniowe. Okres oszczędzania wynosi od 3 do 10 lat, z miesięcznymi wpłatami od 500 do 2000 zł. Oprocentowanie zależy od oferty banku, a odsetki są zwolnione z podatku Belki. Dokonując co najmniej 11 wpłat rocznie, można uzyskać Premię Mieszkaniową od państwa, związaną z rocznym wskaźnikiem inflacji lub zmianą wartości ceny 1 m2 powierzchni użytkowej, wypłacaną raz w roku.

      Myślisz o kredycie hipotecznym? Z nami znajdziesz najlepszą ofertę!

      Wypełnij formularz kontaktowy - odezwiemy się tego samego dnia

      Wysłanie formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na kontakt z naszej strony.

      Kalkulator kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie na Start

      Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora kredytu dla młodych

      Przeciętny miesięczny dochód osiągnięty łącznie przez osoby wchodzące w skład gospodarstwa kredytobiorcy w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Zbiór artykułów na temat zagadnień dotyczących kredytów hipotecznych. Dowiedz się jakie są aktualne wymagania i przepisy.