Zapoznaj się z warunkami przerwy w spłacie kredytu i zobacz, jak możesz skorzystać z programu Wakacje kredytowe 2024. Nasz artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystkie zalety.

Kalkulator kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie na Start

Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora kredytu dla młodych

Przeciętny miesięczny dochód osiągnięty łącznie przez osoby wchodzące w skład gospodarstwa kredytobiorcy w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy

Wakacje kredytowe w 2024 dopiero od 1 czerwca. Sejm uchwalił przepisy

Sejm przyjął nowelizację dotyczącą wakacji kredytowych w 2024 roku, które miały pierwotnie zacząć się od 1 maja. Jednak coraz bardziej wydaje się, że ten termin nie zostanie dotrzymany. W związku z tym posłowie zdecydowali o przesunięciu startu tego rozwiązania na 1 czerwca. Z możliwości zawieszenia spłaty kredytu będą mogli skorzystać kredytobiorcy, których kredyty nie przekraczają 1,2 mln zł, a miesięczna rata stanowi co najmniej 30 proc. dochodów ich gospodarstwa domowego.

  Dla kogo wakacje kredytowe w 2024?

  Wakacje kredytowe przysługują wyłącznie posiadaczom kredytów złotówkowych do kwoty 1,2 mln zł. Osoby spłacające kredyty we frankach szwajcarskich nie otrzymają tego rodzaju pomocy. Dodatkowym warunkiem jest przekroczenie przez ratę kredytu 30 proc. dochodów domowych, obliczane jako średnia z ostatnich trzech miesięcy lub w przypadku, gdy kredytobiorca utrzymuje co najmniej troje dzieci w dniu składania wniosku.

   Co to są wakacje kredytowe?

   Dotyczy to nowelizacji ustaw regulujących wsparcie dla kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy dotyczącej finansowania społecznościowego inicjatyw gospodarczych. Zmienione przepisy umożliwiają zawieszenie spłaty rat kredytowych i wprowadzają nowe zasady korzystania z wsparcia z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Początkowo planowano, że wakacje kredytowe zaczną obowiązywać od 1 maja, ale termin ten został przesunięty na 1 czerwca przez decyzję Sejmu podjętą 12 kwietnia. Dzięki temu, kredytobiorcy będą mieli możliwość dwukrotnego zawieszenia spłat rat kredytowych w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz od 1 września do 31 grudnia.

    Myślisz o kredycie hipotecznym? Z nami znajdziesz najlepszą ofertę!

    Wypełnij formularz kontaktowy - odezwiemy się tego samego dnia

    Wysłanie formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na kontakt z naszej strony.

    Kalkulator kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie na Start

    Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora kredytu dla młodych

    Przeciętny miesięczny dochód osiągnięty łącznie przez osoby wchodzące w skład gospodarstwa kredytobiorcy w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Zbiór artykułów na temat zagadnień dotyczących kredytów hipotecznych. Dowiedz się jakie są aktualne wymagania i przepisy.

    Pierwsze mieszkanie - bezpieczny kredytPierwsze Mieszkanie: Jak Skorzystać z Programu
    pierwsze-mieszkanie-program-2024
    Pierwsze mieszkanie - bezpieczny kredytBezpieczny kredyt 0% - jakie są warunki?
    bezpieczny-kredyt-0-kalkulator