Audyt energetyczny a wymogi prawne

Audyt energetyczny, będący kompleksowym przeglądem nieruchomości, nie jest wymagany do sprzedaży domu, w przeciwieństwie do świadectwa energetycznego. Jest on jednak istotny w kontekście termomodernizacji.

  Przekazywanie świadectwa energetycznego

  Świadectwo energetyczne (które często mylone jest z audytem energetycznym) powinno być przekazane nowemu nabywcy najpóźniej w dniu podpisywania umowy notarialnej, w formie elektronicznej bądź papierowej.

   Brak świadectwa energetycznego może skutkować nałożeniem grzywny przez odpowiednie organy. Warto więc zadbać o jego posiadanie i aktualność, aby uniknąć nieprzyjemności prawnych i finansowych.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.