Czy Twoje przedsiębiorstwo jest zobowiązane do przeprowadzenia audytu energetycznego? Sprawdź, kto musi wykonać go zgodnie z Ustawą o Efektywności Energetycznej i jakie są konsekwencje niezrealizowania tego obowiązku. Dowiedz się również, jak przygotować się do audytu energetycznego i co można zyskać dzięki jego przeprowadzeniu.

Kto jest zobowiązany do przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa?

Zgodnie z praktyką ustawową, audyt energetyczny muszą przeprowadzić wszystkie duże przedsiębiorstwa funkcjonujące na terenie Polski. Obowiązek ten dotyczy firm zatrudniających 250 i więcej pracowników oraz spełniających jedno z dwóch określonych kryteriów finansowych.

  Jakie są konsekwencje niedopełnienia obowiązku audytu?

  Istotne jest, by zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą brak audytu energetycznego. Niewykonanie go w terminie może skutkować karą pieniężną wynoszącą nawet do 5% rocznych przychodów przedsiębiorstwa.

   Czym jest audyt energetyczny przedsiębiorstwa?

   Audyt energetyczny przedsiębiorstwa to proces, który pozwala na identyfikację potencjału w zakresie zmniejszenia zużycia energii. Podczas audytu przeprowadzane są pomiary mające na celu określenie poziomu zużycia energii, analiza stanu technicznego obiektu, a także ocena urządzeń technicznych i instalacji.

    Od czego zależy cena audytu?

    Cena audytu energetycznego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość przedsiębiorstwa, jego specyfika, a nawet lokalizacja. Dlatego nie jest możliwe określenie jednoznacznej ceny audytu – każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnej wyceny.

     Jak przygotować się do audytu energetycznego przedsiębiorstwa?

     Przed przystąpieniem do audytu, przedsiębiorstwo powinno skompletować niezbędną dokumentację oraz przygotować swoją infrastrukturę na przeprowadzenie pomiarów. Wszystko to zwiększy efektywność procesu i pozwoli na osiągnięcie jak najbardziej wiarygodnych wyników.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.