Zastanawiałeś się kiedyś, czy orientacja twojego domu względem stron świata może wpływać na twoje rachunki za ogrzewanie? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Dowiedz się, jakie znaczenie ma to dla efektywności energetycznej budynku i jak to może zmniejszyć twoje koszty.

Maksymalizacja zysków energetycznych poprzez odpowiednią orientację budynku

Osadzając swój dom w odpowiedni sposób na działce, możemy nie tylko poprawić komfort naszych wnętrz, ale także skutecznie wspomóc proces pozyskiwania darmowego ciepła poprzez promieniowanie i konwekcję. W efekcie oznacza to obniżenie zużycia energii oraz oszczędność na rachunkach za ogrzewanie, szczególnie w okresie zimowym.

  Przykład zastosowania odpowiedniej orientacji budynku

  Analiza domu jednorodzinnego we Wrocławiu pokazuje, jak bilans energetyczny budynku znacząco zmienia się w zależności od orientacji względem stron świata. Największe przeszklenia powinny znajdować się od strony południowej, natomiast najmniej korzystne jest położenie największych przeszkleń od strony północnej. Dobrze zorientowany budynek na działce oznacza oszczędności rzędu kilkuset złotych rocznie.

   Jak audyt energetyczny pomoże w optymalizacji orientacji budynku?

   Zastanawiasz się, w jaki sposób lepiej zorientować swój budynek? Audyt energetyczny to idealne rozwiązanie. Wykwalifikowany audytor energetyczny zbada twoje nieruchomości, dokonując niezbędnych pomiarów i analiz. Wyniki umożliwiają właścicielowi nieruchomości wybranie najbardziej efektywnych rozwiązań energetycznych, w tym najlepszej orientacji budynku względem stron świata. Ofertę na wykonanie audytu energetycznego możesz sprawdzić pod poniższym linkiem Audyt energetyczny

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.