Zapraszamy do przeczytania przewodnika na temat uzyskania dofinansowania do audytu energetycznego w ramach programu 'Czyste Powietrze'. Dowiedz się, co to jest audyt energetyczny, kto może ubiegać się o dofinansowanie, jakie warunki trzeba spełnić oraz jak przebiega cała procedura. Na koniec podsumujemy wszystko, co powinniście wiedzieć na temat tego ważnego tematu.

Czym jest program „Czyste Powietrze”?

Program 'Czyste Powietrze' jest inicjatywą wprowadzoną przez rząd w celu wspierania działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Dzięki temu programowi właściciele domów jednorodzinnych mogą uzyskać dotację na przeprowadzenie audytu energetycznego i wykonanie prac remontowych związanych z poprawą efektywności energetycznej. Program ten jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą jednocześnie zwiększyć komfort cieplny swojego domu i przyczynić się do ochrony środowiska.

  Co to jest audyt energetyczny?

  Audyt energetyczny jest specjalistycznym badaniem, które pozwala określić jak efektywnie dom zużywa energię i w jakim celu. Audyt pozwala zidentyfikować miejsca, które są największymi 'energożercami' i zaproponować zmiany, które pozwolą na zredukowanie zużycia energii, co przekłada się na niższe rachunki. Audyt energetyczny jest warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowania w ramach programu 'Czyste Powietrze'.

   Kto może ubiegać się o dofinansowanie do audytu w ramach programu?

   O dofinansowanie do audytu energetycznego w ramach programu 'Czyste Powietrze' może ubiegać się każdy właściciel lub współwłaściciel budynku jednorodzinnego mieszczącego się na terenie Polski. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego budynku.

    Jak przebiega procedura uzyskania dotacji?

    Procedura uzyskania dotacji na audyt energetyczny w ramach programu 'Czyste Powietrze' jest skomplikowana i wymaga spełnienia wielu formalności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

     Podsumowanie

     Uzyskanie dofinansowania na audyt energetyczny w ramach programu Czyste Powietrze to możliwość poprawy komfortu cieplnego naszego domu i jednocześnie przyczynienie się do poprawy jakości powietrza. Pamiętajmy jednak, że aby skorzystać z tej szansy, musimy spełnić szereg wymagań, w tym przede wszystkim posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.