W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom audytów energetycznych oraz różnicom między nimi. Dowiesz się, jakie są podstawowe cechy audytów energetycznych, co jest potrzebne do ich wykonania i jakie mają znaczenie dla efektywnego zarządzania energią oraz redukcji kosztów eksploatacji budynków.

Charakterystyka audytu energetycznego

Audyt energetyczny jest szczegółową oceną budynku pod kątem zapotrzebowania na energię. Dotyczy to zarówno elementów konstrukcyjnych budynku, jak i systemów i urządzeń zużywających energię. Dzięki audytowi energetycznemu jesteśmy w stanie określić, jakie prace modernizacyjne przyczynią się do zredukowania zapotrzebowania na energię oraz jakie zalecenia mogą poprawić efektywność energetyczną budynku.

  Co jest potrzebne do wykonania audytu energetycznego?

  Do wykonania audytu energetycznego niezbędne są szczegółowe dane dotyczące budynku, jego użytkowania oraz systemów i urządzeń wykorzystujących energię. Mogą to być dane na temat liczby i powierzchni lokali mieszkalnych i usługowych, a także informacje o systemach grzewczych, wentylacyjnych, oświetleniowych, itp.

   Audyt remontowy – czym różni się od audytu energetycznego?

   Audyt remontowy, podobnie jak audyt energetyczny, dotyczy oceny budynku pod kątem zapotrzebowania na energię, ale skupia się również na wykrywaniu możliwych usterek technicznych i związanych z nimi prac remontowych. Audyty remontowe są szczególnie polecane dla starszych budynków, gdzie istnieje prawdopodobieństwo występowania uszkodzeń budowlanych.

    Audyt efektywności energetycznej – co warto o nim wiedzieć?

    Audyt efektywności energetycznej skupia się na ocenie efektywności przeprowadzonych lub planowanych inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej. Wyniki takiego audytu służą do uzyskania wsparcia finansowego, np. białych certyfikatów czy funduszy na prace modernizacyjne związane z poprawą efektywności energetycznej budynku.

     Znaczenie audytu energetycznego w zarządzaniu energią

     Przeprowadzenie audytu energetycznego jest inwestycją, która przynosi nam realne korzyści. Poprawia świadomość energetyczną, umożliwia lepsze zarządzanie energią, redukcję kosztów eksploatacji budynków oraz przyczynia się do osiągnięcia celów środowiskowych, takich jak redukcja emisji CO2.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.