Projektowanie domu energooszczędnego zaczyna się już na etapie bryły i kształtu budynku. Dowiedz się jak odpowiednio zaprojektowany kształt może przyczynić się do znaczącej redukcji kosztów utrzymania.

Znaczenie bryły i kształtu budynku

Tworząc projekt domu, kluczowe jest uwzględnienie energooszczędności już na etapie planowania bryły i kształtu budynku. Im bardziej zwarta bryła budynku, tym mniejsze są straty ciepła, co wpływa na efektywność energetyczną całego obiektu.

  Fundamentalne zasady projektowania domu energooszczędnego

  Idealnym kształtem budynku jest kula lub walec, jednak rzeczywistość budowlana to kompromis między funkcjonalnością a efektywnością energetyczną. Dlatego wybierając projekt domu, powinniśmy zwracać uwagę na prostotę kształtów, ograniczenie liczby załamań, wykuszy i balkonów, które mogą tworzyć tzw. mostki termiczne.

   Energooszczędność jako sposób na obniżenie kosztów

   Oszczędzanie energii powinno być normą, a nie luksusem – zwłaszcza pod kątem rosnących kosztów energii. Dobrze zaprojektowany dom energooszczędny, dostosowany do rzeczywistych potrzeb mieszkańców, pozwoli na znaczące ograniczenie comiesięcznych rachunków za energię.

    Rola audytu energetycznego w ocenie efektywności domu

    Ocena efektywności energetycznej poprzez audyt energetyczny to kluczowy etap w procesie projektowania domu energooszczędnego. Audyt pozwoli na identyfikację możliwych do poprawy obszarów i wybór optymalnych rozwiązań zgodnych z zasadami efektywnego zarządzania energią. Ofertę na wykonanie audytu energetycznego możesz sprawdzić pod poniższym linkiem Audyt energetyczny Czyste Powietrze

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.