Preferowania efektywnych metod na redukcję kosztów energii stało się priorytetem dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych oraz zarządców budynków mieszkalnych. W odpowiedzi na te potrzeby, w Polsce zainicjowano system wsparcia finansowego w postaci premii termomodernizacyjnej.

Komu przysługuje premia termomodernizacyjna?

Premia termomodernizacyjna administrowana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), a korzystać z niej mogą zarówno inwestorzy indywidualni, jak i zarządcy budynków. Celem tej premii jest wsparcie finansowe procesu termomodernizacji budynków, co przekłada się na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem.

  Jak starać się o premię termomodernizacyjną?

  Proces starania się o premię termomodernizacyjną nie jest skomplikowany, ale wymaga spełnienia konkretnych warunków. Najważniejszym z nich jest przeprowadzenie audytu energetycznego budynku oraz opracowanie planu termomodernizacji.

   Podsumowanie

   Przeprowadzenie termomodernizacji budynku oraz spełnienie warunków premii termomodernizacyjnej pozwala na skorzystanie z dodatkowych środków finansowych na realizację tego przedsięwzięcia. Staranie się o takie wsparcie jest korzystne nie tylko ze względu na korzyści finansowe, ale także na związane z tym ograniczenie kosztów ogrzewania i poprawę komfortu życia.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.