Walka ze smogiem i poprawa jakości powietrza to poprzez kluczowe szczegóły programu 'Czyste Powietrze 2023'. Program ten jest dedykowany właścicielom domów jednorodzinnych i ma na celu wsparcie finansowe w procesie termomodernizacji, zachęcając do wymiany pieca na nowe, ekologiczne źródła ciepła, jak pompy ciepła czy kotły gazowe.

Jakie działania należy podjąć?

Do działania należy podjąć w ramach programu 'Czyste Powietrze' należy przede wszystkim wymiana starego pieca na nowoczesne, ekologiczne źródła ciepła, jak pompa ciepła czy kocioł gazowy. Bardzo ważna jest również termomodernizacja domu, czyli poprawa jego izolacji cieplnej

  Prace termomodernizacyjne w ramach programu 'Czyste Powietrze'

  Prace termomodernizacyjne w ramach programu 'Czyste Powietrze' to przede wszystkim wsparcie finansowe na wymianę starego pieca na nowoczesne źródło ciepła. Można również dostać dofinansowanie na poprawę izolacji cieplnej domu, co pozwoli na lepsze utrzymanie ciepła w domu i tym samym zmniejszenie zużycia energii.

   Jakie cele można osiągnąć?

   Celem programu 'Czyste Powietrze' jest poprawa jakości powietrza przez zmniejszenie emisji szkodliwych substancji wydzielanych przez stare piece. Innym ważnym celem jest oszczędność energii poprzez poprawę izolacji cieplnej domów i instalacje nowoczesnych źródeł ciepła. Wykonanie świadectwa energetycznego pozwoli na oszacowanie efektywności tych działań.

    Podsumowanie

    Program 'Czyste Powietrze' to szeroko zakrojona inicjatywa mająca na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Dzięki wsparciu finansowemu, właściciele domów jednorodzinnych mogą podjąć działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej swoich domów. Wykonanie świadectwa energetycznego pozwoli na śledzenie postępów w tych działaniach oraz na optymalizację dalszych kroków.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.