Współczynnik lambda, miara przewodności cieplnej materiałów, jest kluczowym parametrem w budownictwie. Ma znaczący wpływ na izolacyjność materiałów i efektywność termiczną budynków. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo, jakie jest jego znaczenie i zastosowanie.

Normy Warunków Technicznych a współczynnik lambda

Współczynnik lambda jest bezpośrednio związany z Normami Warunków Technicznych, które określają minimalne wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynku. Wartość tego współczynnika ma bezpośredni wpływ na klasyfikację energetyczną budynku i powinna być uwzględniona przy projektowaniu i dokonywaniu wyboru materiałów.

  Zastosowanie współczynnika lambda w obliczeniach

  Współczynnik lambda wykorzystywany jest do obliczania izolacyjności termicznej materiałów budowlanych. Jest podstawą do obliczeń strat ciepła przez elementy konstrukcyjne budynku. Im niższa wartość lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne posiada materiał.

   Podsumowanie

   Znajomość i zrozumienie współczynnika lambda jest niezbędne przy projektowaniu efektywnych energetycznie budynków. Wartość tego współczynnika może wpływać zarówno na koszty ogrzewania, jak i na komfort cieplny mieszkańców.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.