Program 'Czyste Powietrze' to doskonała okazja do poprawy efektywności energetycznej swojego domu, redukcji rachunków i dbania o środowisko. Poznaj kluczowe informacje na temat możliwości dofinansowania, warunków i korzyści z instalacji fotowoltaicznej w ramach Programu.

Czym jest program 'Czyste Powietrze'?

Program 'Czyste Powietrze' ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych. Obejmuje zarówno dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła, jak i montaż nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych. Program trwa od 2018 do 2029 roku i skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

  Korzyści z instalacji fotowoltaicznej w ramach Programu

  Dofinansowanie w ramach Programu umożliwia montaż fotowoltaiki, która znacznie zmniejsza rachunki za prąd. Dzięki kombinacji pompy ciepła z fotowoltaiką można zredukować koszty ogrzewania nawet o 90%. Dodatkowo, właściciele mają możliwość odliczenia kosztów instalacji od dochodu, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej.

   Jak ubiegać się o dofinansowanie?

   Dofinansowanie udzielane jest na podstawie wniosku złożonego w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kluczowym warunkiem jest wymiana starego, nieefektywnego źródła ciepła na nowe. Doba wiadomość? Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym!

    Ważne aspekty do przemyślenia

    Warto pamiętać, że montaż fotowoltaiki wiąże się z pewnymi wymogami - np. moc instalacji musi się mieścić w przedziale od 2 kW do 10 kW. Ponadto, systemy muszą być nowe i wyprodukowane w ciągu 24 miesięcy przed montażem.

     Czy warto skorzystać z Programu 'Czyste Powietrze'?

     Bez wątpienia 'Czyste Powietrze' to doskonały program dla osób chcących zmodernizować swoje domy, oszczędzać na rachunkach i dbać o środowisko. Dzięki dofinansowaniu, osiągnięcie tych celów jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

      Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

      Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.