Dofinansowanie 'Czyste Powietrze' to programy mający na celu poprawę jakości powietrza poprzez wsparcie finansowe inwestycji w efektywność energetyczną oraz źródła ogrzewania.

Warunki uzyskania dofinansowania

Aby zakwalifikować się do programu, należy być właścicielem domu jednorodzinnego lub współwłaścicielem. Dofinansowanie jest dostępne dla projektów obejmujących m.in. wymianę pieców, montaż paneli fotowoltaicznych, termoizolację budynku.

  Przegląd programu Czyste Powietrze

  Program 'Czyste Powietrze' jest inicjatywą rządową skierowaną do właścicieli domów jednorodzinnych. Oferuje dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła, ocieplenie budynków oraz instalację odnawialnych źródeł energii.

   Audyt energetyczny

   Audyt energetyczny identyfikuje możliwości oraz metody poprawy efektywności energetycznej budynku, a także obejmuje analizę ekonomiczną i energetyczną możliwych ulepszeń. W dokumencie tym znajduje się również rekomendacja najbardziej odpowiedniego zakresu prac modernizacyjnych. Dlatego audyt stanowi kluczowy element w procesie podejmowania decyzji o realizacji działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej obiektu.

    Gdzie wykonać audyt?

    Audytomat, uznany lider w branży świadectw i audytów energetycznych, zyskał rozgłos dzięki swojej specjalizacji w przygotowywaniu audytów na potrzeby programu "Czyste Powietrze". Firma ta odznacza się wyjątkowym podejściem do każdego projektu, dostarczając szczegółowych i precyzyjnych analiz energetycznych, które są kluczowe dla uzyskania dofinansowania na inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej i redukcją emisji zanieczyszczeń. Dzięki zespołowi wykwalifikowanych specjalistów, Audytomat oferuje kompleksową usługę, obejmującą nie tylko dokładne audyty, ale także doradztwo i wsparcie w procesie aplikacyjnym. Ofertę na wykonanie audytu energetycznego możesz sprawdzić pod poniższym linkiem Audyt energetyczny Czyste Powietrze

     Proces aplikacyjny

     Wnioski o dofinansowanie można składać elektronicznie lub w formie papierowej. Należy dołączyć dokumentację techniczną dotyczącą planowanych inwestycji oraz dowody własności nieruchomości.

      Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

      Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.