W poniższym wpisie dowiesz się wszystkich najważniejszych informacji na temat programu 'Stop Smog' oraz jakie korzyści przynosi dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Przegląd programu 'Stop Smog'

Program 'Stop Smog' to inicjatywa rządowa w Polsce, skierowana do właścicieli domów jednorodzinnych, mająca na celu poprawę jakości powietrza przez ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Program oferuje wsparcie finansowe na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ogrzewania na nowe, ekologiczne rozwiązania takie jak pompy ciepła, kotły na biomasę czy ogrzewanie gazowe. Dodatkowo, program promuje działania termomodernizacyjne, które mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków, co przekłada się na dalsze ograniczenie emisji oraz oszczędności dla użytkowników.

  Korzyści i wsparcie oferowane przez program

  Program 'Stop Smog' oferuje szeroki zakres wsparcia, w tym dotacje pokrywające do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, takich jak wymiana źródeł ciepła czy prace termomodernizacyjne. Beneficjenci mogą również liczyć na pomoc techniczną w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań oraz przygotowania niezbędnej dokumentacji. Wsparcie jest dostępne dla osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych, spełniających określone kryteria, takie jak standard energetyczny budynku czy dochód na członka rodziny.

   Jak aplikować o wsparcie?

   Aby ubiegać się o wsparcie w ramach programu 'Stop Smog', należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami, takimi jak dowód własności nieruchomości, zaświadczenie o dochodach oraz audyt energetyczny budynku. Wnioski są przyjmowane przez wyznaczone instytucje, takie jak urzędy gminy czy marszałkowskie, zależnie od regionu. Proces aplikacyjny może się różnić w zależności od lokalnych przepisów, dlatego zaleca się kontakt z lokalnym punktem informacyjnym programu 'Stop Smog' w celu uzyskania szczegółowych informacji. Program przewiduje również cykliczne naboru wniosków, co oznacza, że istnieją określone terminy składania aplikacji.

    Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

    Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.