Dokumentacja do programu Czyste Powietrze może budzić wiele wątpliwości. Sprawdzamy, czy audyt energetyczny i ekspertyzy są obowiązkowe i jak przygotować się do wnioskowania o dofinansowanie.

Audyt energetyczny a program Czyste Powietrze

By móc skorzystać z programu Czyste Powietrze nie jest wymagane sporządzenie audytu energetycznego. Wystarczy, że właściciel budynku wypełni we wniosku formularz charakteryzujący obiekt. Uproszczona analiza pozwoli na dobór izolacji o odpowiednich parametrach, tak aby budynek spełniał wymagania Programu. Jednak formularz nie zastąpi profesjonalnego audytu, dzięki któremu możemy dokładnie sporządzić zakres prac termomodernizacyjnych.

  Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna - kiedy jest potrzebna?

  Ekspertyza ornitologiczna lub/i chiropterologiczna jest potrzebna, gdy zwierzęta wykorzystują do schronienia miejsca w naszych budynkach, np. szczeliny między płytami, przestrzenie pod parapetami, otwory wentylacyjne lub stropodachy. W przypadku stwierdzenia obecności gatunków chronionych należy wystąpić do właściwego RDOŚ z wnioskiem o wydanie zezwolenia na odstępstwo od zakazów ochrony. To ważne, by nie narażać się na opóźnienia lub problemy z realizacją przedsięwzięcia.

   Jak Audytomat może pomóc?

   Firma Audytomat oferuje wsparcie w procesie uzyskania dofinansowania do programu Czyste Powietrze, co obejmuje m.in. przygotowanie niezbędnej dokumentacji i doradztwo na każdym etapie projektu. Dzięki nam proces ten może być znacznie prostszy i mniej stresujący. Gwarantujemy, że wszystkie informacje podane przez nas są zgodne z obowiązującymi przepisami w Polsce.

    Podsumowanie

    Uzyskanie dofinansowania z programu Czyste Powietrze wymaga przygotowania. Najważniejsze jest, by dobrze opracować dokumentację i zrozumieć, które eksperckie opinie i audyty są niezbędne. Wątpliwości możemy rozwiać korzystając z profesjonalnego wsparcia, jakie oferuje Audytomat. Dzięki nam proces wnioskowania może przebiegać płynnie, a inwestycje w nasz dom mogą przynieść optymalne korzyści pod względem oszczędności energetycznych.

     Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

     Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.