Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolska inicjatywa promująca inwestycje termomodernizacyjne. Jej nadrzędnym celem jest redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. Dowiedz się więcej o możliwości dofinansowania, które oferuje ten program.

Program „Czyste powietrze” – idea i założenia

„Czyste powietrze” to ogólnopolski program wsparcia termomodernizacji budynków mieszkalnych. Jego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji poprzez zwiększenie efektywności energetycznej domów. Program skupia się na wymianie przestarzałych systemów grzewczych, dociepleniu budynków, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, montażu wentylacji z odzyskiem ciepła oraz instalacjach OZE.

  Szczegóły finansowania i wymogi

  Każdy beneficjent programu może liczyć na dofinansowanie do 135 tys. zł. Ważne jest jednak, aby urządzenia spełniały wszystkie wymogi techniczne określone w programie. Uwaga: koszty poniesione przed 15 maja 2020 r. nie są kwalifikowane, a koszty kwalifikowane są do 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku.

   Jak ubiegać się o dofinansowanie?

   Proces składania wniosków o dofinansowanie jest klarowny i transparentny. Każdy wnioskodawca musi jednak zadbać o udokumentowanie wszystkich niezbędnych formalności, w tym spełnienie wymagań technicznych przez zakupione urządzenia.

    Wsparcie Audytomat w procesie uzyskania dofinansowania

    Nasza firma oferuje wsparcie w optymalizacji termicznej budynków oraz uzyskaniu dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Pomożemy Ci w prawidłowym doborze technologii, przygotowaniu wymaganej dokumentacji np. audytu energetycznego oraz przebrnięciu przez cały proces aplikacyjny.

     Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

     Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.