Budowa domu pasywnego to krok naprzód w dbałości o środowisko oraz gospodarności. Domy pasywne, które są rodzajem domów energooszczędnych, cechują się bardzo wysoką jakością termoizolacji, przez co utrata ciepła jest znacznie ograniczona.

Odpowiednia izolacja domu energooszczędnego

Bardzo istotnym czynnikiem w domu energooszczędnym jest jego pensjonatowa termoizolacyjność. Odpowiednia izolacja zabiera odsetek ciepła wychodzącego z domu, co przekłada się na korzyści ekonomiczne. Warto inwestować w dobrą izolację już na pierwszym etapie budowy, aby zmniejszyć koszty eksploatacji domu w przyszłości.

  Ocieplenie domu a koszty jego ogrzewania

  Wysokiej jakości izolacja domu znacząco zmniejsza koszt ogrzewania, co w skali roku kwotą, za którą można zrealizować wiele innych inwestycji. Dodatkowo, ogranicza to emisję CO2 do atmosfery, przyczyniając się do ochrony środowiska.

   Wskaźniki EP i EK a nowe przepisy

   Wskaźniki EP (Energia Pierwotna) oraz EK (Energia Końcowa) są podstawą osiągnięcia statusu domu energooszczędnego. Zgodnie z nowymi przepisami każdy nowo budowany dom musi spełniać określone normy dotyczące tych wskaźników. W praktyce oznacza to, że każdy nowy dom będzie domem energooszczędnym.

    Co to jest dom pasywny?

    Dom pasywny to kolejny krok w stronę zrównoważonego budownictwa. Charakteryzuje się on minimalizacją zapotrzebowania na energię do ogrzewania i chłodzenia, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Domy pasywne to przyszłość budownictwa ekologicznego i energooszczędnego.

     Podsumowanie

     Budowa domu energooszczędnego to inwestycja, która przynosi korzyści zarówno dla domowego budżetu, jak i dla środowiska. Dobra izolacja termiczna, niskie koszty ogrzewania, zgodność z przepisami - wszystko to przemawia za wyborem domu energooszczędnego. Dodatkowo, taki dom jest dobrą inwestycją na przyszłość, bez względu na zmieniające się trendy w budownictwie.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.