Formuła ESCO, czyli Energy Saving Company, stwarza realną szansę na bezkosztową optymalizację efektywności energetycznej nieruchomości. Firma finansuje wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej obiektów – od budynków przemysłowych, poprzez mieszkalne, aż po budynki użyteczności publicznej. Jest to możliwe dzięki unikalnemu modelowi finansowania, który polega na finansowaniu modernizacji energetycznych przez zaoszczędzoną energię.

Historia formuły ESCO

Formuła ESCO powstała około 50 lat temu, a jej pomysłodawcą jest Paryż. Na przestrzeni lat, formuła stała się coraz bardziej popularna na całym świecie, przechodząc ewolucje. Obecnie na świecie głównym liderem w liczbie realizacji w formule ESCO jest Chiny.

  Czym obecnie jest ESCO?

  Firma działająca w formule ESCO przeprowadza kompleksowy audyt energetyczny obiektu oraz zleca i nadzoruje późniejsze działania służące zwiększeniu efektywności energetycznej. Dzięki temu inwestor nie ponosi żadnych kosztów inwestycyjnych. Cała inwestycja finansowana jest z zaoszczędzonej energii.

   Zastosowanie formuły ESCO na przykładach

   Oferujemy dwa warianty usług w formule ESCO. Pierwszy z nich skupia się na optymalizacji instalacji ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych, a drugi na obniżeniu wydatków energii elektrycznej na potrzeby instalacji sprężonego powietrza w zakładach produkcyjnych. Opisane usługi dają realne oszczędności i bezpośrednio przekładają się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

    Znaczenie audytu energetycznego przy optymalizacji efektywności energetycznej

    Audyt energetyczny jest kluczowym elementem pracy w formule ESCO. Pozwala on na ocenę stanu technicznego obiektu i działających w nim instalacji, identyfikację miejsc wymagających usprawnień oraz umożliwia późniejsze rozliczenie z wykonanej usługi. Jest niezbędny dla realizacji każdego projektu, dając pełen obraz technicznej i ekonomicznej sytuacji. Ofertę na wykonanie audytu energetycznego możesz sprawdzić pod poniższym linkiem Audyt energetyczny Czyste Powietrze

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.