Jakie instytucje oferują świadectwa energetyczne?

Świadectwo energetyczne można uzyskać tylko u osób, które posiadają uprawnienia Ministerstwa Rozwoju i Transportu. Istotne jest wybranie firmy z doświadczeniem i pozytywnymi opiniami klientów.

  Czy można uzyskać świadectwo energetyczne online?

  Tak, niektóre firmy oferują możliwość zdalnego przeprowadzenia audytu i wystawienia świadectwa energetycznego. Jest to wygodna opcja, jednak należy upewnić się, że firma posiada odpowiednie uprawnienia.

   Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy certyfikatu energetycznego w 2024 roku?

   • 1. Cena usługi oraz czas dostawy - Długi czas oczekiwania na wykonanie świadectwa może sugerować problemy z jego wykonaniem. Bardzo niska cena sugeruje, że zostanie ono wykonane nierzetelnie.
   • 2. Rzetelność i rozpoznawalność firmy - W ostatnim czasie powstało wiele firmy wykonujących świadectwa, które są unieważniane przez nadzorujące je organy. Przy wyborze firmy upewnij się, że jej audytorzy są wpisani do państwowego rejestru audytorów energetycznych.
   • 3. Sprawdzone opinie klientów - Dobra i rzetelna firma jest potwierdzona przez dużą liczbę opinii klientów w sprawdzonych serwisach takich jak Google i Facebook.

   Ile kosztuje i jak długo trwa uzyskanie świadectwa energetycznego?

   Koszt i czas uzyskania świadectwa mogą się różnić w zależności od firmy i rodzaju nieruchomości. Średni czas oczekiwania to około tydzień, a koszty wahają się od 300 zł do 500 zł dla mieszkań i domów jednorodzinnych.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.