Ministerstwo Rozwoju i Technologii zapowiada dopłatę do instalacji fotowoltaicznych dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, co ma na celu obniżenie kosztów energii elektrycznej dla mieszkańców. Dowiedz się więcej o planach rządu i procesie wnioskowania o dofinansowanie.

Dopłata dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni

Program dopłat do instalacji fotowoltaicznych objętych przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie, ma na celu obniżenie kosztów energii elektrycznej dla mieszkańców. Dofinansowanie ma pokryć 50% wartości instalacji.

  Fotowoltaika dla osiedla – dofinansowanie w zasięgu ręki

  Program ma na celu zapewnienie większego dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych na blokach mieszkalnych. Dofinansowanie może wynieść do 50% wartości instalacji, co oznacza, że przy średniej instalacji 30 kWh, dofinansowanie może wynieść mniej więcej 75 tys. zł.

   Instalacja OZE w bloku – jak ją zaplanować?

   Planując instalację OZE, warto rozważyć kilka czynników. Pierwszym krokiem powinna być analiza zużycia energii elektrycznej w budynku, a następnie określenie, jaką część tej energii mogą pokryć panele fotowoltaiczne. Niezbędne będzie również ustalenie, gdzie i jak zainstalować panele, aby były jak najbardziej efektywne.

    Znaczenie świadectwa energetycznego przy instalacji fotowoltaiki

    Świadectwo energetyczne jest niezbędne przy ubieganiu się o dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne. Dokument ten potwierdza efektywność energetyczną budynku i może wpływać na wysokość uzyskanego dofinansowania.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.