Nowa ustawa umożliwiająca instalację fotowoltaiki do 150 kW bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę to znaczne ułatwienie dla osób zainteresowanych korzystaniem z odnawialnych źródeł energii. W tym artykule dowiesz się, kto najbardziej na tej zmianie zyska, jakie konsekwencje prawne niesie ze sobą nowa regulacja oraz jakie są zasadnicze korzyści z korzystania z energii słonecznej. Omówimy także kwestię świadectw energetycznych w kontekście instalacji fotowoltaicznych.

Nowe regulacje upraszczają procedury związane z instalacją paneli fotowoltaicznych. Dotychczas, instalacja nawet niewielkiej elektrowni słonecznej wymagała uzyskania pozwolenia na budowę. Teraz, świadectwo energetyczne jest wystarczające. Dzięki temu, korzystanie z fotowoltaiki staje się łatwiejsze i bardziej dostępne dla szerszego grona osób

  Co oznacza fotowoltaika bez pozwolenia na budowę?

  Fotowoltaika bez pozwolenia na budowę to znaczne ułatwienie dla inwestorów. Można teraz zainstalować instalację do 150 kW bez potrzeby uzyskiwania zezwolenia na budowę. To znaczne uproszczenie i przyspieszenie całego procesu, który do tej pory był często skomplikowany i czasochłonny.

   Fotowoltaika a ceny prądu

   Stałe wzrosty cen energii elektrycznej czynią korzystanie z fotowoltaiki szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem. W przeciwnym razie, koszty energii dla gospodarstwa domowego mogą stanowić znaczne obciążenie dla budżetu. Dzięki panelom fotowoltaicznym, może być możliwe znaczne obniżenie rachunków za prąd.

    Podsumowanie i znaczenie świadectwa energetycznego

    Zmiana przepisów prawnych ułatwiająca instalację paneli fotowoltaicznych to dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych korzystaniem z odnawialnych źródeł energii. warto jednak pamiętać, że pomimo zniesienia wymogu uzyskania pozwolenia na budowę, dla instalacji fotowoltaików nadal obowiązuje wymóg posiadania świadectwa energetycznego. jest to dokument poświadczający energooszczędność danego budynku, a jego brak może skutkować konsekwencjami prawnymi.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.