Fotowoltaika to technologia, która pozwala na przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną, dzięki czemu możliwe jest znaczne zmniejszenie zużycia prądu z sieci. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej, kiedy zużycie prądu jest największe, czym jest autokonsumpcja fotowoltaiki i jak magazynować energię z fotowoltaiki. Zawarty jest także odnośnik do znaczenia świadectwa energetycznego w kontekście stosowania fotowoltaiki.

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Moc instalacji fotowoltaicznej powinna być dobrana tak, aby maksymalnie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie. Dlatego przed montażem paneli słonecznych warto zrobić audyt energetyczny, który pomoże ustalić optymalną moc instalacji.

  Kiedy zużycie prądu jest największe?

  Zużycie prądu w gospodarstwie domowym jest największe w godzinach szczytu, czyli zazwyczaj rano i wieczorem. Dlatego warto pomyśleć o magazynowaniu energii słonecznej na potrzeby tych godzin.

   Czym jest autokonsumpcja fotowoltaiki?

   Autokonsumpcja fotowoltaiki to wykorzystanie energii elektrycznej wytworzonej przez panele słoneczne bezpośrednio w miejscu jej produkcji. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć zużycie energii z sieci.

    Magazynowanie energii z fotowoltaiki

    Magazynowanie energii z fotowoltaiki pozwala na wykorzystanie wyprodukowanej energii w chwilach, kiedy produkcja jest niemożliwa lub niewystarczająca, np. w nocy lub w dni pochmurne. Do tego celu służą specjalne baterie.

     Znaczenie świadectwa energetycznego

     Świadectwo energetyczne to dokument, który zawiera informacje o zapotrzebowaniu na energię w danej nieruchomości oraz o efektywności energetycznej. Dzięki niemu można łatwo określić, czy fotowoltaika będzie dobrym rozwiązaniem dla danego gospodarstwa domowego.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.