Ulgę termomodernizacyjną można odliczyć w rocznym PIT. Dowiedz się, kto może skorzystać z tej ulgi, jakie wydatki związane z termomodernizacją można odliczyć i jak dokonać właściwych obliczeń.

Komu przysługuje ulga termomodernizacyjna?

Ulga termomodernizacyjna przysługuje podatnikom, którzy ponieśli wydatki na termomodernizację budynków. Są to zarówno osoby prawne, jak i fizyczne, a także spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe.

  Jak obliczyć ulgę termomodernizacyjną?

  Wysokość ulgi termomodernizacyjnej wynosi 19% poniesionych wydatków, jednak nie więcej niż 53 000 zł. Ulga jest odliczane od podatku dochodowego. Omawiamy tu procedurę jej obliczania i kiedy można z niej skorzystać.

   Ustawa o podatku dochodowym zezwala na odliczenie ulgi termomodernizacyjnej. W artykule omówimy najważniejsze zasady, warunki i wymagane dokumenty do skorzystania z ulgi.

    Znaczenie świadectwa energetycznego przy korzystaniu z ulgi

    Świadectwo energetyczne jest tutaj kluczowe, ponieważ umożliwia potwierdzenie, że prace termomodernizacyjne przyczyniły się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku. Brak takiego świadectwa może skutkować niezdolnością do skorzystania z ulgi.

     Podsumowanie

     Ulga termomodernizacyjna to znaczne wsparcie finansowe dla osób, które decydują się na termomodernizację swoich budynków. Warto znać zasady jej odliczania oraz pamiętać o koniecznej roli świadectwa energetycznego w tym procesie.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.