Termomodernizacja budynków wielorodzinnych to wzmacnianie efektywności energetycznej i wspieranie zrównoważonego budownictwa poprzez doprecyzowanie izolacji termicznej ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oraz modernizację systemów grzewczych. Ta zmiana przyczynia się do ograniczania strat ciepła i pozwala na oszczędność energii. Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie do takich prac.

Przy przystąpieniu do termomodernizacji, właściciele budynków muszą uzyskać szereg dokumentów zgodnych z przepisami obowiązującymi w Polsce. Są to m.in. pozwolenie na budowę, zgoda wspólnoty mieszkaniowej oraz opracowanie audytu energetycznego.

  Czym jest premia termomodernizacyjna?

  Premia termomodernizacyjna to forma finansowego wsparcia, którą właściciel bądź wspólnota mieszkaniowa mogą otrzymać po przeprowadzeniu termomodernizacji. Premia jest związana z osiągnięciem określonych wskaźników efektywności energetycznej.

   Premia remontowa i zasady jej obliczania

   Premia remontowa to dodatkowe dofinansowanie, które można otrzymać na pokrycie kosztów remontu budynku wielorodzinnego. Zasady jej obliczania są regulowane przez odpowiednie przepisy. Każdorazowo wynikają one z ilości zużywanej energii oraz z przeprowadzonego audytu energetycznego.

    Podsumowanie

    Termomodernizacja budynków wielorodzinnych jest istotnym elementem dbałości o środowisko oraz oszczędzania energii. Dzięki możliwościom uzyskania dofinansowań, jest to również korzystna ekonomicznie inwestycja dla właścicieli nieruchomości.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.