Wybór dobrego inwertera jest kluczowy dla efektywnego działania instalacji fotowoltaicznej. Poznaj różnice pomiędzy mikroinwerterem a klasycznym inwerterem i dowiedz się, który z nich jest lepszy dla Twoich potrzeb.

Czym jest mikroinwerter?

Mikroinwerter to niewielkie urządzenie, które umożliwia przekształcanie prądu stałego generowanego przez pojedynczy panel słoneczny w prąd przemienny. Dzięki niemu energia może być bezpośrednio wykorzystywana w domowej sieci elektrycznej.

  Czym jest inwerter klasyczny?

  Inwerter klasyczny, inaczej stringowy, odpowiada za przekształcanie prądu z całego stringu paneli słonecznych. Konieczność równoczesnej pracy z wieloma panelami może powodować gorszą wydajność przy zacienieniu lub różnicy temperatur.

   Co lepiej wybrać: mikroinwerter czy inwerter klasyczny?

   Wybór pomiędzy mikroinwerterem a inwerterem klasycznym zależy od specyfiki danej instalacji. Mikroinwertery zapewniają lepszą wydajność przy zacienieniu i łatwiejszą skalowalność, ale są droższe. Inwertery stringowe są tańsze i wydajniejsze przy dużych instalacjach bez zacienienia.

    Podsumowanie

    Optymalny wybór inwertera zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i orientacja instalacji, występowanie zacienienia, czy dyspozycyjny budżet. Ważne jest, aby dokonać wyboru świadomie i zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też na jakość i serwis posprzedażny.

     Rola świadectwa energetycznego

     Świadectwo energetyczne jest niezbędne przy realizacji projektów związanych z instalacjami fotowoltaicznymi. Pokazuje one efektywność energetyczną budynku, co jest kluczowe przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Efektywność energetyczna może wpływać na wybór inwertera, szczególnie gdy budynki są przygotowane do maksymalnej wydajności.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.