Rozważasz modernizację swojego domu pod kątem zwiększenia efektywności energetycznej? Dowiedz się, jakie inwestycje kwalifikują się do dofinansowania z nowego programu rządowego - Czyste Powietrze.

Na jakie inwestycje można otrzymać dofinansowanie?

Program Czyste Powietrze jest skierowany do właścicieli budynków jednorodzinnych oraz osób posiadających zgodę na ich budowę. Program ma na celu redukcję smogu poprzez wsparcie inwestycji mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Na jakie konkretnie inwestycje można otrzymać dofinansowanie?

  Prace termoizolacyjne

  Program wspiera prace termoizolacyjne, które muszą być zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury dotyczącego warunków technicznych budynków. To obejmuje ocieplenie budynku oraz instalację okien i drzwi spełniających standard 'ciepłego montażu', który minimalizuje straty ciepła.

   Źródła ciepła

   Program zawiera dofinansowanie dla różnych źródeł ciepła, w tym kotłów na paliwo stałe, pomp ciepła oraz instalacji solarnych. Warunki dofinansowania różnią się w zależności od rodzaju źródła ciepła, ale wszystkie muszą spełniać konkretne wymogi efektywności energetycznej i norm.

    Dokumentacja projektowa i audyt energetyczny

    Właściciele domów mogą otrzymać również dofinansowanie na opracowanie dokumentacji projektowej i audyt energetyczny. Te dokumenty muszą być przygotowane przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia i zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego.

     Jak może Ci pomóc Audytomat?

     W ramach naszych usług oferujemy pomoc w procesie ubiegania się o dofinansowanie z programu 'Czyste Powietrze'. Pomożemy Ci w przygotowaniu wymaganej dokumentacji i przeprowadzimy audyt energetyczny, aby upewnić się, że Twoja nieruchomość spełnia wszystkie wymagania programu. Ofertę na wykonanie audytu energetycznego możesz sprawdzić pod poniższym linkiem Audyt energetyczny Czyste Powietrze

      Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

      Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.