W świecie rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, coraz więcej osób decyduje się na zakup instalacji fotowoltaicznej. W artykule omówimy, jakie aspekty warto rozważyć podczas tej inwestycji.

Wybór odpowiednich ogniw fotowoltaicznych

Kluczowym aspektem przy wyborze instalacji fotowoltaicznej są ogniwa, które różnią się materiałem, z którego są wykonane oraz sprawnością. Istotne jest, czy panele są dostosowane do warunków eksploatacji oraz czy spełniają oczekiwania inwestora pod względem wydajności energetycznej.

  Montaż i zgłoszenie instalacji

  Podczas procesu instalacji ważne jest, by zaufać specjalistom. Samodzielny montaż może prowadzić do uszkodzeń i utraty gwarancji. Wiele firm oferuje również pomoc przy zgłoszeniu instalacji do Operatora Systemu Dystrybucyjnego, co znacznie obniża obciążenie formalne dla inwestora.

   Gwarancja na instalację fotowoltaiczną

   Przed zakupem warto sprawdzić, jaki okres gwarancyjny oferuje producent i na jakie części systemu ona się rozciąga. Różnorodność ofert może być przytłaczająca, ale odpowiednio długi okres gwarancyjny to znak, że producent ma pełne zaufanie do swoich produktów.

    Wsparcie w procesie uzyskania dofinansowania do programu Czyste Powietrze

    Zakup instalacji fotowoltaicznej to inwestycja, która ma nie tylko aspekty ekonomiczne, ale przede wszystkim ekologiczne. Dzięki programowi 'Czyste Powietrze' można otrzymać dofinansowania, które znacząco obniżą koszty. W Audytomacie dostaniesz wsparcie w procesie składania wniosków o takie dofinansowanie oraz wykonania audytu energetczynego, który jest niezbędny w tego typu wniosku. Ofertę na wykonanie audytu energetycznego możesz sprawdzić pod poniższym linkiem Audyt energetyczny Czyste Powietrze

     Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

     Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.