Czy wiesz, że odpowiednie przygotowanie domu do zimy może znacznie obniżyć twoje rachunki za ogrzewanie? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór darmowych i skutecznych metod, które pomogą ci zatrzymać ciepło w domu i odciążą twój domowy budżet. Dzięki naszym poradom poznasz metody na efektywne wietrzenie, utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach czy sposoby na uszczelnienie okien.

Jak wietrzyć mieszkanie?

Podstawą jest wietrzenie krótkie, ale intensywne. W ten sposób ograniczymy wychłodzenie ścian i mebli, a co za tym idzie - zużycie energii na ponowne ogrzanie pomieszczenia. Możemy również skorzystać z głowic termostatycznych, które automatycznie zamykają dopływ ciepła do grzejników podczas wietrzenia.

  Jak zapewnić cyrkulację ciepłego powietrza?

  Ciepłe powietrze potrzebuje miejsca do swobodnego rozchodzenia się po pomieszczeniu. Zbyt blisko ustawione meble czy długie firany mogą uniemożliwić prawidłową cyrkulację ciepłego powietrza. Wystarczy już 10 centymetrów, aby ogrzane powietrze swobodnie rozchodziło się po pomieszczeniu.

   Dostosowanie temperatury do potrzeb mieszkańców

   Każdy z nas odczuwa komfort cieplny na nieco inny sposób. Wielu osobom wystarczy 18°C w sypialni i 20°C w pokojach dziennych. Warto też pamiętać, że każde obniżenie średniej temperatury w domu o 1°C prowadzi do znacznej oszczędności energii.

    Zalety przeprowadzenia audytu energetycznego

    Audyt energetyczny pozwala na dokładną analizę zużycia energii w domu czy mieszkaniu. Dzięki temu możliwe jest wykrycie miejsc, gdzie można zastosować oszczędności. Audyt energetyczny to inwestycja, która zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.