Ocena jakości energetycznej budynku użyteczności publicznej jest niezbędna do efektywnego zarządzania energią i redukcji kosztów. Dowiedz się, jak ta ocena jest określana i jak wpływa na długotrwałe koszty zarządzania budynkami użyteczności publicznej.

Definicja jakości energetycznej budynku

Jakość energetyczna budynku jest zbiorem cech, które określają roczne zapotrzebowanie na energię związaną z jego użytkowaniem. Ustalana jest głównie na podstawie cech ochrony cieplnej budynku i systemów ogrzewania, wentylacji oraz zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.

  Budynki użyteczności publicznej a jakość energetyczna

  Budynki użyteczności publicznej, takie jak biura, szkoły, szpitale czy obiekty kultury i sportu, wymagają szczególnej uwagi pod względem zarządzania energią. Znaczna część tych budynków została wybudowana kilkadziesiąt lat temu i nie spełnia współczesnych standardów energetycznych, co skutkuje ich niewspółmiernie wysokim zużyciem energii.

   Termomodernizacja jako sposób na poprawę jakości energetycznej

   Termomodernizacja jest kluczowym elementem przy staraniach o poprawę jakości energetycznej budynku. Dzięki niej możliwe jest nie tylko znaczne zmniejszenie zużycia energii, ale także znaczne poprawienie warunków użytkowania budynku, co w efekcie przekłada się na lepszą efektywność pracy użytkowników i zmniejszenie oddziaływania budynku na środowisko.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.