Artykuł omawia zalety i zastosowanie pasywnych metod pozyskiwania energii słonecznej, takich jak systemy zysków bezpośrednich i pośrednich. Czytelnicy dowiedzą się, jak te systemy mogą przyczynić się do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej, związanej z poprawą bilansu cieplnego budynków.

Znaczenie pasywnych systemów pozyskiwania energii

Systemy pasywne stają się niezbędnym elementem nowoczesnego budownictwa. Są kluczowe nie tylko dla poprawy bilansu cieplnego budynków, ale także dla osiągnięcia samowystarczalności energetycznej. Przy odpowiednich rozwiązaniach konstrukcyjnych i instalacyjnych, mogą one znacząco przyczynić się do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło.

  Systemy zysków bezpośrednich

  Systemy zysków bezpośrednich stanowią prostą i efektywną metoda pozyskiwania energii słonecznej. Dzięki temu, południowe, przeszklone ściany pomieszczenia umożliwiają wnikanie promieniowania słonecznego do wnętrza, gdzie jest pochłaniane i magazynowane.

   Systemy zysków pośrednich

   W systemach zysków pośrednich, energia słoneczna jest absorbowana przez masywną ścianę. System ten pozwala na regulację temperatury w pomieszczeniach, a także na skumulowanie energii, która może być wykorzystana w późniejszych godzinach.

    W celu zrozumienia i optymalizacji zużycia energii w budynkach, właściciele nieruchomości powinni przeprowadzić audyt energetyczny. Dzięki temu będzie możliwe ocena efektywności energetycznej budynków i zidentyfikowanie sposobów na poprawę efektywności energetycznej.

     Zalety posiadania świadectwa energetycznego

     Posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego to nie tylko wymóg prawny, ale również krok w stronę zrównoważonej gospodarki energią. Świadectwo energetyczne pozwala zrozumieć, jak energia jest zużywana w budynku, co pomaga w identyfikowaniu możliwości oszczędności energii.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.