Budownictwo w Polsce zużywa znaczne ilości energii, głównie na ogrzewanie budynków i przygotowanie ciepłej wody. Z tego powodu termomodernizacja jest niezbędna w celu poprawy efektywności energetycznej naszych budynków.

Główne przyczyny nadmiernych strat ciepła z budynków w Polsce

Znaczna część budynków w Polsce ma niską efektywność energetyczną, głównie ze względu na złą izolację cieplną i zużyte instalacje. To prowadzi do znacznego zużycia energii na ogrzewanie budynków, które często są niedogrzane mimo to.

  Korzyści z termomodernizacji

  Termomodernizacja to proces modernizacji budynków w celu poprawy ich efektywności energetycznej. Pomimo początkowych kosztów, termomodernizacja może przynieść znaczne oszczędności energii, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.

   Rola audytu energetycznego w termomodernizacji

   Audyt energetyczny to narzędzie, które umożliwia precyzyjną analizę zużycia energii w budynku i identyfikację obszarów, w których można poprawić efektywność energetyczną. Przeprowadzenie audytu energetycznego stanowi pierwszy krok do efektywnej termomodernizacji.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.