Poprawa bilansu energetycznego budynku ma kluczowe znaczenie w oszczędzaniu energii i zmniejszaniu śladu węglowego. Możliwe jest to na trzech etapach: rocznego zapotrzebowania na energię użytkową (Q,nd), rocznego zapotrzebowania na energię końcową (QK) oraz rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną (Q P). W tym artykule dowiesz się, jak poprawić efektywność energetyczną na każdym z tych etapów.

Trzy etapy poprawy bilansu energetycznego

Poprawa bilansu energetycznego budynku jest możliwa na trzech etapach: rocznego zapotrzebowania na energię użytkową (Q,nd), rocznego zapotrzebowania na energię końcową (QK) oraz rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną (Q P). Przy okazji każdej poprawy, wpływamy na wskaźniki zużycia energii, co przekłada się na ogólną efektywność energetyczną budynku.

  Odzysk ciepła przy wykorzystaniu rekuperatora

  Rekuperator, jako element wentylacji mechanicznej, pozwala na odzysk do 90% ciepła traconego na skutek wentylacji. Świeże powietrze, zasysane z zewnątrz, przepływa przez wymiennik ciepła i jest jednocześnie ogrzewane przez usuwane z budynku powietrze. Dzięki temu procesowi, możemy znacznie poprawić bilans energetyczny budynku, zmniejszając zapotrzebowanie na dodatkowe źródła energii do ogrzewania.

   Rola audytu energetycznego w poprawie efektywności energetycznej

   Audyt energetyczny może zidentyfikować obszary, w których możliwe są oszczędności energii i poprawa bilansu energetycznego. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu audytowi energetycznemu, dowiadujemy się, które działania będą najefektywniejsze w kontekście poprawy efektywności energetycznej naszego budynku.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.