Ministerstwo Środowiska daje nam szansę na walkę ze smogiem. Program Czyste Powietrze zakłada dofinansowanie do termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła. Jak to działa, dowiesz się z tego wpisu.

Problem smogu w Polsce

Niska emisja to główna przyczyna powstawania smogu. Przestarzałe instalacje grzewcze i niskiej jakości opał sprawiają, że smog jest coraz większym problemem dla środowiska i naszego zdrowia.

 • Niska emisja
 • Słaba jakość opału
 • Przestarzałe instalacje grzewcze

Program Czyste Powietrze jako rozwiązanie

Program Czyste Powietrze to inicjatywa Ministerstwa Środowiska skierowana do właścicieli nieruchomości. Zakłada dofinansowanie do termomodernizacji i wymiany źródła ciepła na nowocześniejsze i mniej szkodliwe dla środowiska.

  Jakie opcje finansowania oferuje Program Czyste Powietrze?

  Dofinansowanie oferowane w ramach programu to dotacje, pożyczki lub kombinacja obu. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji właściciela nieruchomości. Ważne jest jednak, że każda aplikacja musi być poparta audytem energetycznym lub analizą energetyczną.

  • Dotacje
  • Pożyczki
  • Kombinacja dotacji i pożyczki

  Kto może skorzystać z Programu Czyste Powietrze?

  Program jest skierowany do wszystkich osób fizycznych posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielami budynków. Dotyczy to zarówno istniejących budynków, jak i tych w trakcie budowy.

   Wsparcie Audytomatu w uzyskaniu dofinansowania

   Audytomat oferuje pełne wsparcie w procesie ubiegania się o dofinansowanie do programu Czyste Powietrze. Od audytu energetycznego, przez przygotowanie wniosków, aż po moment realizacji inwestycji termomodernizacyjnej.

    Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

    Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.