Program 'Mój Prąd' oferuje atrakcyjne możliwości dofinansowania dla osób pragnących zainstalować panele fotowoltaiczne. Jednak jego procedura wnioskowania bywa skomplikowana i wiele osób napotyka na trudności. Niemniej, istnieje kilka typowych błędów, które można uniknąć, aby zwiększyć szanse na uzyskanie dofinansowania.

Historia programu 'Mój Prąd'

Program 'Mój Prąd' został wprowadzony przez polski rząd w celu promowania zrównoważonego rozwoju i zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w krajowym miksie energetycznym. Od jego wprowadzenia skorzystało wiele gospodarstw domowych, które dzięki temu zdołały obniżyć swoje rachunki za energię i jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska.

  Jakie możliwości daje program 'Mój Prąd 5.0'?

  Program 'Mój Prąd 5.0' oferuje wiele korzyści. Poza główną możliwością uzyskania dofinansowania na instalację paneli fotowoltaicznych, daje również dostęp do dodatkowych środków na ich utrzymanie oraz optymalizację energetyczną budynku.

   Czego unikać przy składaniu wniosku o dofinansowanie z programu?

   Do najczęstszych błędów przy składaniu wniosku należą: błędy w wypełnieniu formularza, brak wymaganej dokumentacji, takiej jak świadectwo energetyczne, oraz nieprawidłowe zrozumienie zasad programu. Szczególnie brak świadectwa energetycznego może być przeszkodą w uzyskaniu dofinansowania, ponieważ potwierdza ono stopień efektywności energetycznej budynku, co jest kluczowym kryterium oceny wniosku.

    Podsumowanie

    Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie z programu 'Mój Prąd', warto unikać typowych błędów, dobrze zapoznać się z zasadami programu oraz zadbać o odpowiednią dokumentację, w tym świadectwo energetyczne.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.