Prawidłowe zarządzanie ciśnieniem w instalacji sprężonego powietrza może przyczynić się do znacznej poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Niniejszy artykuł przedstawia strategie oraz badania przypadku, które pomogą w optymalizacji.

Prawidłowe ciśnienie – czyli jakie?

Układy sprężonego powietrza są częstą cechą produkcji przemysłowej, jednak nieprawidłowe zarządzanie ciśnieniem może prowadzić do nadmiernych kosztów energetycznych i niewłaściwej wydajności. Ważnym pierwszym krokiem w optymalizacji ciśnienia jest rozpoznanie, które urządzenia faktycznie potrzebują standardowego ciśnienia, a które mogą działać przy mniejszym ciśnieniu.

  CASE STUDY

  Przypadek zakładu produkującego tapicerki samochodowe ilustruje, jak stepowe obniżanie ciśnienia sprężania o 0.1 bar doprowadziło do 7% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Wdrożenie takiej strategii może przynieść znaczne korzyści nie tylko dla jednej firmy, ale dla całej branży przemysłowej.

   Kontakt

   Jeśli potrzebujesz pomocy w ocenie lub poprawie efektywności energetycznej swojej instalacji sprężonego powietrza, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci są gotowi, aby pomóc Ci zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty energetyczne.

    Znaczenie audytu energetycznego w optymalizacji ciśnienia

    Audyt energetyczny to kluczowy instrument w procesie optymalizacji ciśnienia w instalacji sprężonego powietrza. Umożliwia zrozumienie aktualnych wskaźników energetycznych swojej firmy i identyfikację potencjalnych obszarów poprawy. Ogólnie, audyt energetyczny jest nieodłącznym elementem strategii zarządzania energią każdego przedsiębiorstwa.

     Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

     Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

     📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

     Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

     Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.