Główne źródła wilgoci

Większość wilgoci w domu powstaje w wyniku codziennych czynności, takich jak gotowanie, pranie czy korzystanie z łazienki. Dodatkowe źródła wilgoci to niezaszczelnienia w strukturze budynku oraz jej przenikanie z gruntu.

  W których miejscach należy spodziewać się wilgoci?

  Wilgoć najczęściej pojawia się w łazienkach, kuchniach, piwnicach i na poddaszach. Dodatkowo, wszelkie nieizolowane elementy budynku mogą przyczyniać się do jej powstawania. Warto więc regularnie przeprowadzać kontrole w tych miejscach.

   Jak zapobiegać pojawianiu się wilgoci?

   Prawidłowe wietrzenie, stosowanie dehumidifikatorów czy ogrzewanie pomieszczeń są dobrą metodą na kontrolowanie wilgoci. Jednak kluczowe jest upewnienie się, że struktura budynku nie przyczynia się do powstawania wilgoci, co można stwierdzić przy pomocy świadectwa energetycznego.

    Co robić, gdy w domu lub mieszkaniu pojawi się grzyb?

    Jeśli pojawi się grzyb, jest to czytelny znak, że mamy problem z wilgocią. Ważne jest, aby jak najszybciej usunąć go i zidentyfikować przyczynę, aby uniknąć powtarzających się problemów. W tym celu warto skorzystać z usługi sporządzenia świadectwa energetycznego, które pomoże zrozumieć dynamikę i przyczyny powstawania wilgoci w budynku.

     Podsumowanie

     Wilgoć w domu to problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak powstawanie pleśni. Stosowanie skutecznych metod zapobiegania i radzenia sobie z wilgocią, a także regularne zlecenia świadectw energetycznych, mogą przyczynić się do poprawy jakości życia i zwiększenia wartości nieruchomości.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.