W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i konieczności oszczędzania energii, coraz wcześniej zwracamy uwagę na efektywność energetyczną naszych garaży i miejsc postojowych.

Przypadki wymagania świadectwa energetycznego przy transakcjach

Przepisy dotyczące energetycznej efektywności dotyczą nie tylko domów i mieszkań, ale także garaży i miejsc parkingowych. W niektórych przypadkach, takie jak sprzedaż lub wynajem, wymagane jest posiadanie ważnego świadectwa energetycznego.

  Miejsca parkingowe a świadectwa energetyczne

  Miejsca postojowe, choć niezwykle użyteczne, mogą być znaczącymi konsumentami energii. Dlatego sporządzanie świadectw energetycznych dla nich jest ważne dla pełnej oceny energetycznej nieruchomości.

   Garaże a świadectwa energetyczne

   Podobnie jak w przypadku miejsc parkingowych, garaże również wymagają świadectw energetycznych. Niezależnie od tego, czy garaż jest przydomowy, wielopoziomowy czy podziemny, istotne jest, aby znać jego zużycie energii i wpływ na środowisko.

    Praktyczne aspekty sporządzania świadectw dla garaży i miejsc postojowych

    Sporządzanie świadectw energetycznych dla garaży i miejsc postojowych ma swoje specyfiki. Są one związane między innymi z: pomiarami i oceną izolacji termicznej, oświetleniem i innymi systemami zużywającymi energię. Podobnie jak w przypadku budynków mieszkalnych, również dla garaży i miejsc postojowych można uzyskać świadectwo energetyczne.

     Podsumowanie

     Świadectwo energetyczne garaży i miejsc parkingowych jest równie ważne co świadectwo dla domów i mieszkań. Przepisy dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska obejmują również te często pomijane obszary. Dlatego ważne jest, aby znać wymagania i spełniać je.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.