Planując termomodernizację starego domu, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach - zwalczaniu wilgoci na ścianach, wyborze odpowiednich materiałów izolacyjnych i wykonaniu niezbędnych prac przed nałożeniem izolacji. Kluczowe jest także wykonanie świadectwa energetyczne, które pomoże ocenić efektywność przeprowadzonych działań.

Problemy trapiące domy o starej konstrukcji

Stare domy często mają specyficzne problemy, które mogą utrudniać termomodernizację. Przede wszystkim, mogą występować problemy z wilgotnością, szczególnie na ścianach zewnętrznych. Konieczne może być także rozwiązanie problemu nieszczelności okien i drzwi, a także przeprowadzenie generalnej modernizacji instalacji ogrzewania.

  Zwalczanie wilgoci na ścianach

  Podstawowym krokiem w termomodernizacji jest zwalczanie wilgoci na ścianach. Może to obejmować zarówno mechanizmy przeciwwilgociowe, jak i działania mające na celu poprawę wentylacji. Pamiętaj, że wilgoć na ścianach może negatywnie wpływać na efektywność izolacji, dlatego tak ważne jest jej zwalczanie.

   Znaczenie świadectwa energetycznego w termomodernizacji

   Świadectwo energetyczne to dokument, który pozwala na ocenę efektywności energetycznej nieruchomości. Wykonanie świadectwa energetycznego po termomodernizacji pozwoli na ocenę skuteczności przeprowadzonych działań i wpłynie na wartość nieruchomości.

    Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

    Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

    📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

    Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

    Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

    Podziel się artykułem na social media:

    Blog

    Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.