Analizujemy case study dotyczący opłacalności łąki kwietnej dla dużego zakładu produkcyjnego z branży farmaceutycznej. Dowiedz się, jak zastosowanie naturalnych rozwiązań może pomóc w oszczędzaniu energii oraz przekonać się do korzyści płynących z audytu energetycznego.

Sytuacja zastana

Rozważamy case study opłacalności łąki kwietnej zrealizowanego dla dużej firmy produkcyjnej. Ta ostatnia często przeznaczała duże środki na koszenie traw na swoim terytorium, co dodatkowo przyczyniało się do zanieczyszczenia środowiska spalinami.

  Kalkulatory i szpadle w dłoń!

  Przeanalizowaliśmy koszty związane z regularnym koszeniem trawy oraz porównaliśmy je z kosztami związanymi z zasadzeniem łąki kwietnej. Nasze wyniki pokazują, że łąka kwietna może przynieść znaczne oszczędności.

   Jakie oszczędności przyniosła łąka kwietna?

   Zastosowanie łąki kwietnej przyniosło naszemu klientowi duże oszczędności, redukcję emisji spalin oraz poprawę komfortu życia dla pracowników i lokalnej społeczności. Niemniej jednak, aby osiągnąć te korzyści, część zieleni musiała zostać przeznaczona pod zasiew, co wiązało się z dodatkowymi kosztami początkowymi.

    Podsumowanie

    Case study to doskonały przykład na to, jak niewielkie zmiany mogą przynieść znaczne oszczędności i korzyści dla środowiska. Warto pamiętać, że audyt energetyczny jest kluczowym elementem w planowaniu takich zmian, ponieważ pozwala zidentyfikować, gdzie dokładnie są możliwości oszczędności. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w tym zakresie.

     Kontakt

     Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Twoja firma może oszczędzać na energetyce? Skontaktuj się z nami! Oferujemy profesjonalne audyty energetyczne, które pomogą Ci zidentyfikować i zrealizować możliwości oszczędności.

      Zamów świadectwo lub audyt energetyczny w Audytomacie!

      Oferujemy wykonanie świadectw i audytów energetycznych online. Dokumenty wykonujemy we współpracy z certyfikowanymi i doświadczonymi audytorami, a zaufały nam już tysiące klientów z całej Polski.

      📄 Posiadasz już świadectwo energetyczne? Zweryfikuj za darmo jego autentyczność! ✅

      Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności swojego świadectwa energetycznego, skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, które pozwoli Ci na weryfikację Twojego świadectwa przez naszych ekspertów.

      Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na udostępnienie swoich danych oraz kontakt w sprawie weryfikacji autentyczności świadectwa.

      Podziel się artykułem na social media:

      Blog

      Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.