Program „Czyste Powietrze” jest jednym z priorytetów rządu w walce ze smogiem poprzez wsparcie w modernizacji polskich domów. W związku z nowelizacją programu w 2024 roku, poznamy jakie zmiany oczekują nas w przyszłym roku, w tym również wyższe progi dochodowe, a także możliwość szybszego otrzymania dofinansowania. Artykuł zawiera przewodnik po najważniejszych zmianach w programie oraz na jakie dofinansowanie można liczyć w 2024 roku.

„Czyste Powietrze 2024” – audyt energetyczny

Program „Czyste Powietrze” w 2024 roku przynosi szereg zmian. Po pierwsze, możliwe jest teraz składanie dwóch wniosków, a wprowadzone zmiany mają za zadanie uprościć proces składania i ubiegania się o dofinansowanie. Wprowadzenie wyższych progów dochodowych umożliwi większemu gronu osób skorzystanie z programu. Natomiast, wprowadzona możliwość szybszego otrzymania dofinansowania znacznie przyspieszy realizację celów programu.

  Czyste Powietrze – zobowiązania beneficjenta

  Beneficjent, ubiegający się o dofinansowanie programu „Czyste Powietrze” musi spełnić szereg wymogów. Wymagane jest spełnienie określonych progów dochodowych, a także umiejętność zrealizowania założeń programu w określonym czasie. Ważne jest też zrozumienie, że obowiązują concrete wymagania dotyczące urządzeń grzewczych, które mogą uzyskać wsparcie.

   Czyste Powietrze 2024 – jak złożyć wniosek?

   Proces składania wniosku o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” jest teraz prostszy i bardziej intuicyjny. Można to zrobić online, w urzędzie gminy lub za pośrednictwem banku. W przypadku wyboru opcji online, możliwe jest podpisanie wniosku za pośrednictwem profilu zaufanego.

    Jakie wsparcie oferuje Audytomat w uzyskaniu dofinansowania?

    Audytomat oferuje pomoc w procesie uzyskiwania dofinansowania do programu Czyste Powietrze. Zajmujemy się prowadzeniem całego procesu – od sporządzenia niezbędnej dokumentacji, audytu energetycznego, przez złożenie wniosku, aż po otrzymanie dofinansowania.

     Kalkulator dotacji Czyste Powietrze

     Sprawdź ile możesz uzyskać w ramach dofinansowania

     Podziel się artykułem na social media:

     Blog

     Sprawdź artykuły napisane przez naszych ekspertów w dziedzinie świadectw i audytów energetycznych.